piątek, 9 czerwca 2017

Oni nie śpią, przygotowują pułapkę na uśpionych

Komentarz do artykułu w Rzeczpospolitej.pl | 9.06.17
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-jesienia-wroci-spor-o-aborcje/wegt8zc

~Hatteria : Praprzyczyną zła i wszelkiej niegodziwości wobec kobiet jest religia. Jak nieprawdopodobnie trudno przebić się z tą informacją do umysłów większości ludzi. A to przecież banał i "oczywista oczywistość". To w umysłach kościelnych mizogenów - ludzi nienawidzących kobiet i odnoszących się do nich z wyższością i skrywaną pogardą - rodzą się co rusz nowe pomysły i próby ograniczania ich samostanowienia. Przebijają ich w tym "zbożnym celu" prawicowi fanatycy, pasjami bijający żony w domowym zaciszu. W efekcie przemyśleń "miłych Bogu" powstają prawa okrutne wobec kobiet, urągające przyzwoitości, prowadzące do katolickiego szariatu. Nie pozwólmy na próby równania naszego kraju do Malty i Irlandii - jak usłyszeliśmy z trybuny sejmowej. Równajmy do cywilizacji!
~los wolski : Beszczelność kleru przechodzi wszelkie granice. Duchowni nie znają innego słowa niż „daj”. Dawać ma im państwo, czyli my wszyscy, i oczywiście wierni. Kościół katolicki jest niczym nienasycony potwór, wciąż żądny nowych ofiar. Nie ma w Polsce drugiej tak pazernej, bezwzględnej i bezdusznej instytucji.

Kościół żąda zwrotu majątków ziemskich, które miał, ale i takich, których nigdy nie posiadał. Domaga się odszkodowań za majątek utracony w wyniku powojennej zmiany granic, choć przejął majątek innych Kościołów (np. 100 cerkwi prawosławnych w 1945 r., zbory protestanckie na Warmii i Mazurach w latach 70.), a po 1990 r. na mocy ustawy z 1989 r. każdy dom zakonny otrzymał 5 ha gruntów, parafie po 15 ha, diecezje i seminaria po 50 ha. W wyniku realizacji tego zapisu państwo dało kościelnym podmiotom przynajmniej 37 tys. ha gruntów. Wiele parafii natychmiast sprzedawało otrzymaną ziemię i występowało o nowe nadanie. Komisja Majątkowa na koniec swojej haniebnej, oszukańczej działalności poinformowała, że dała Kościołowi 65,5 tys. ha ziemi. To kolejne oszustwo. Agencja Nieruchomości Rolnych wyliczyła, że oddała przynajmniej 76 tys. ha. Kościół, który przed 1939 r. miał na terenach obecnie leżących w granicach Polski 168,9 tys. ha Teraz ma ich ponad 160 tys., choć wiele najatrakcyjniejszych gruntów sprzedał.

Wielkość swojego majątku Kościół ukrywa. Jawności i przejrzystości boi się, jak diabeł święconej wody. Wciąż sie przedstawia jako biedny i skrzywdzony. Dlatego tak trudno znaleźć informację, że w PRL w pierwszej pięciolatce lat 70. wybudowano 538 świątyń, a w latach 1982–85 państwo wydało pozwolenia na zbudowanie kolejnych 1376 kościołów. Takie to były socjalistyczne prześladowania, za które teraz cały naród płaci miliardy rocznie.

Najnowszym oszustwem Kościoła jest raport opracowany przez ks. prof. Dariusza Walencika. Nie trzeba go było w ogóle opracowywać, żeby znać konkluzję: biedny Kościół dostał za mało, więc Fundusz Kościelny i przyszły odpis od podatku powinny być dwa razy większe. Cóż za skromność! Mogliby przecież chcieć, żeby były 10 razy większe.

Biedny, umęczony, skrzywdzony Kościół jest największym właścicielem ziemskim w Polsce i najskromniej licząc, bierze rocznie 80 mln zł dopłat z UE.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.