sobota, 16 lipca 2016

Historie wojenne

"Blogerka polityczna i działaczka Komitetu Obrony Demokracji Katarzyna Mortoń w liście do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka!
...inwazja na Irak zdejmuje z ''piedestału'' Saddama Husajna, zostawiając w regionie polityczną czarną dziurę. Służby bezpieczeństwa jego partii politycznej schodzą do podziemia i budują struktury, aby przygotować przejęcie władzy w regionie. Jednoczą się z radykalnym odłamem islamu sunnickiego. Budują maszynę finansową i psychologiczną: oddziaływają na strach, inspirują wykluczonych, indoktrynują, radykalizują. Sam ISIS jest długo bagatelizowany przez zajęty innymi wyzwaniami establishment Zachodu. Sama organizacja i jej metody działania pozostają niedocenione.
Syria, na której ziemi toczy się proxy wojna (wpływy bogatych państw arabskich, Rosji, Iranu, Zachodu, Turcji) wykańcza jej mieszkańców. Uchodźcy uciekają do Europy. O Syryjczykach co prawda nikt nie słyszał jeszcze 6 lat temu, ale o dziwo nagle wszyscy zdecydowali przybyć do Unii Europejskiej po zasiłki. Przypadkiem za czasów wojny na ich terytorium...
Uchodźcy Ci przybywają do już dawno istniejącego, zachodniego społeczeństwa multi-kulti. Ponieważ imigranci ekonomiczni na przykład z Turcji, czy też dawnych kolonii zawitali do wrót Europy lata temu, stanowiąc jej integralną część."
Katarzyna Mortoń | NAPISAŁA LIST DO BŁASZCZAKA! „JAK TO MOŻLIWE, ŻE JEST PAN MINISTREM...?" | 16.07.2016 | polityczek.pl