sobota, 2 stycznia 2016


Protest w eterze, Daniel Passent
Komentarze:
wiesiek59
Czekają nas nieustające igrzyska.
Cezar musi jeszcze zadbać o chlebek dla LUDU.
Jeżeli zadba, i do tego jeszcze walki gladiatorów w Colosseum będą się odbywać, panowanie może być długie…..
Sejm wieczorową porą, to nieustający kabaret….
tomide100:
Polska demokracja umierała wraz z tym jak od 1989 roku najróżniejszymi metodami pozbawiano prasę tej wolności, którą miała. Metodami administracyjnymi, prawnymi, ekonomicznymi. Odbywało się to na poziomie ogólnopolskim, lokalnym, gminnym. Dziś Polska nie ma wolnej prasy, co najwyżej tytuły prasowe, które wolnymi starają się być mimo wszystko. Ale czy są? Dotyczy to w takim samym stopniu TVN jak i TV Trwam. Myśli Pan że dziennikarze jednej i drugiej stacji nie chcieli by być w głoszeniu swoich poglądów całkowicie wolni? Tyle, że ich wolność nikogo nie obchodzi. Mało tego, gdyby zaistniała byłaby tylko dla wszystkich niewygodnym utrapieniem.
Ta dyskusja, o tym jak w Polsce prasę uczynić wolną musi się kiedyś odbyć jeśli Polacy chcą by w ich państwie panowała pełna demokracja. Dziś takiej dyskusji nie ma a Pański artykuł jej nie inicjuje, bo nie dotyka sedna sprawy. Politycy nie obawiają się już w Polsce krytyki wolnych mediów. Doskonale potrafią po prostu niszczyć je metodami administracyjnymi albo ekonomicznymi. A jeśli nie uda się ich zniszczenie, to po prostu tworzą na rynku nowe, sobie spolegliwe. 
W BBC obowiązuje zasada, że jeśli jest ktoś, komu zależy żeby jakaś informacja się nie pojawiła, to właśnie powinna być ona opublikowana. W Polsce od lat jest odwrotnie, a ostatnio politycy rządzącej partii za wzór zaczęli podawać TV Trwam. To obraz upadku, bo jeszcze nie jego dno! Będzie jeszcze gorzej!