piątek, 1 stycznia 2016

Życzenia na Nowy Rok 2016 [wzór]

Życzenia dla posłów PiS
31 grudnia 2015.
Szanowna Pani Posłanko, Szanowny Panie Pośle:
życzę zdrowia, pomyślności, a przede wszystkim rozwagi w Nowym Roku. Rozwaga będzie Wam potrzebna, aby uniknąć nadciągającej katastrofy. Z czystej życzliwości chciałbym Wam opisać, dlaczego katastrofa jest bardzo prawdopodobna, na czym będzie polegać, i jak jej uniknąć. 
Katastrofa nastąpi wtedy, gdy pod Sejm przyjdzie nie pięćdziesiąt tysięcy obywateli bronić demokracji, tylko pięćset tysięcy bronić niepodległości. Nie jest wykluczone, ze całkiem niedługo tak się właśnie stanie. 
Wasze działania wywołały protesty w kraju oraz sprzeciw Unii i USA. Niby nic wielkiego. Niestety, Polska ze swoim położeniem może być albo związana z Zachodem, albo na orbicie Rosji. Jeśli ktoś rozluźnia związki Polski z Zachodem, to chcąc nie chcąc popycha Polaków w objęcia Rosjan. Odpowiedzią Polaków na takie próby była insurekcja Kościuszki, powstanie listopadowe, styczniowe, oraz wojna 1920 roku. Każde z tych wydarzeń miało rozmiar kataklizmu. 
Jest praktycznie niemożliwe, aby partia mająca większość w jednym budynku zdołała pokojowo oddzielić Polskę od Zachodu i oddać ją pod kontrolę Rosji. Historia mówi, ze szansa na sukces takiego projektu jest praktycznie zerowa. Uczestnicy takich projektów okrywają się hańbą na wieki. 
Jest jeszcze czas na zawrócenie z drogi, na której czeka katastrofa kraju i wieczysta hańba za współuczestnictwo. Każdy z Was jeszcze może powiedzieć NIE pomysłodawcom drogi do piekła. Tego wymaga honor, patriotyzm, a także zdrowy rozsądek.
Uprzejmie pozdrawiam i proszę o rozwagę w Nowym Roku.
Z poważaniem, (Moje imię i nazwisko)

Życzenia dla Prezydenta Pana Andrzeja Dudy.
31 grudnia 2015. 
Szanowny Panie Prezydencie:
życzę Panu zdrowia, pomyślności, powodzenia, i rozwagi w Nowym Roku. Życzę, aby Pan Prezydent odnalazł w sobie dość odwagi, aby pełnić swoją rolę niezależnie od partii, do której Pan kiedyś należał. Kierownictwo tej partii nie pełni żadnej konstytucyjnej roli w kraju i nie ma powodu, aby Prezydent spełniał jego wszystkie oczekiwania. Życzę Panu Prezydentowi, aby Pan to zauważył. 
Życzę Panu, aby Pan uwierzył najlepszym polskim prawnikom, włączając w to własnego promotora, że Pana postępowanie jest niezgodne z Konstytucją kraju, ktorego Pan jest Prezydentem. Życzę, aby Pan znalazł w sobie dość rozwagi, aby zapoznać się z opiniami rad wydziałów prawa najlepszych polskich uniwersytetów. Życzę Panu, aby w Nowym Roku znalazł Pan czas na przeczytanie i przemyślenie tych opinii. 
Życzę Panu, aby Bóg, którego Pan prosił o pomoc obejmując swoją funkcję, w przystępny sposób wyjaśnił Panu, co Pan właściwie wtedy powiedział. Życzę Panu, aby Pan w szczególności zapytał Pana Boga, co oznaczają słowa „dochowam wierności postanowieniom Konstytucji”. Po usłyszeniu odpowiedzi, która jest jasna chyba dla wszystkich oprócz Pana Prezydenta, życzę Panu, aby Pan kierował się tymi właśnie słowami, które Pan osobiście wypowiedział. 
Na koniec życzę Panu odrobinę rozważnego namysłu nad własną przyszłością. Reakcje zarówno społeczeństwa jak również sojuszników z Europy i z Ameryki wydają się zapowiadać, ze rządy Prawa i Sprawiedliwości mogą być sporo krótsze, niż to zapowiedział pan prezes tej partii. Warto się z góry zastanowić nad pytaniami, jakie może Panu zadać Trybunał Stanu po zakończeniu rządów Prawa i Sprawiedliwości. Życzę Panu, aby Pan zawczasu przygotował zestaw przekonujących odpowiedzi. 
Życzę Panu i Pana Rodzinie pomyślnego, szczęśliwego, a nade wszystko przyzwoitego Nowego Roku.
Pozostaję z szacunkiem.
(Moje imię i nazwisko)
źródło: SO_narciarz2